Pondělní odpoledne patřilo na Julisce atletice. Počasí výjimečným výkonům nepřálo, protože na  Prahu se s přibývajícím časem snášel stále hustější déšť, který bičoval dráhu a promáčel atlety do posledního vlákna jejich dresů.

To ale nezabránilo Peťovi Meindlschmidovi, aby se ve skvělé formě ukázal ve skoku do dálky. Hned prvním zdařeným pokusem dolétl na 772 cm a zajistil si druhé místo v celkovém pořadí. Zároveň se tak přiblížil svému čerstvému dorosteneckému českému rekordu z Třince a ze soutěže si odnesl i cenný skalp výborného dálkaře Radka Jušky. Nad třemi přešlapy určitě trenér Jirka Brázdil mávnul rukou, protože kdo Memoriál Josefa Odložila viděl z obýváku jako já, stoprocentně by si to nechtěl se závodníky ani s diváky či trenéry vyměnit.

Když Peťu nepřesvědčil český rekord k tomu, aby se naplno věnoval atletice, přeba se to přemlouváním podařilo Radkovi. Uvidíme. 😊

V dresu Slovácké Slavie se představil ještě další z našich top skokanů Jakub Kunt. V rámci Dukla mítinku si dal tentokrát trojskok a na vítězství mu stačil výkon 14,77 m. První místo vždycky potěší, ale před týdnem skočil o metr dál, takže ambice měli s trenérem Jirkou Brázdilem určitě větší.

Další skvělou podívanou skýtal běh na 3 000 metrů překážek v podání Tomáše Ťopka Habarty. Vodní příkop byl zcela zbytečný, protože stýplaři byli mokří od hlavy až k patě už na startu. Náročné podmínky poznamenané dvěma nebezpečně vypadajícími pády ale Tom zvládl naprosto s přehledem. Od začátku se držel kolem desátého místa a bojoval pouze s časem, protože na čelo závodu zatím nemá výkonnost. Zatím! Svůj souboj s časem vyhrál a doběhl na devátém místě v čase 8:46,35 min., čímž si vylepšil svůj dosavadní osobní rekord o vteřinu. Když jsem blahopřála jeho trenérovi Ivanu Resslerovi, napsal mi stručně: „Je to borec!“ Nezbývá, než souhlasit.

Stadion Dukly svědčil i jediné závodnici Slovácké Karolíně Mitanové. Tu trenér Ivoš Ressler nasadil do běhu na 400 m. Kája se v nabité konkurenci neztratila, porazila řadu svých pravidelných soupeřek a doběhla na krásném pátém místě v letošňáku 55,68 s.

Všem závodníkům a trenérům blahopřejeme a děkujeme za ukázkovou reprezentaci Uherského Hradiště. Tleskám i pořadatelům mítinku, kteří si našich závodníků a trenérů všímali a ani jednou nezkomolili jejich jména. Děkujeme! 😊