V sobotu 10.8. se za slunečného počasí uskutečnil již 5. ročník Memoriálu Květoslava Tichavského. Druhým rokem byla součástí i Velka cena Dany Zátopkové v hodu oštěpem. V rámci ní se představili nejlepší oštěpaři a oštěpařky České republiky, chyběli pouze účastníci Olympijských her, kteří ještě bojovali o medaile. Mezi ženami zvítězila Andrea Železná výkonem 54.49 m, mezi muži to byl Alexandr Čača, jehož oštěp dolétl na hranici 72.18 m.
Náš skvělý dálkař Peťa Meindlschmid se díky tomu, že soutěž dálkařů byla na OH v Paříži již na začátku atletického programu, představil v sobotu v dálkařském sektoru, kde zvítězil opět skvělým výkonem 7.83 m. Na druhém Místě skončil opavský Pavel Halátek 7.46 m, 3. místo zůstalo v Uherském Hradišti zásluhou Šimona Pekaře, výkon 6.89 m. Mezinárodní účast měl skok do výšky, reprezentant Rakouska Lionel Afan Strasser vyhrál výkonem 2.08 m, duhé místo si odvezl do Vítkovic Jan Vojtek 1.98 m, třetí místo obsadil náš závodník Jakub Kunt ve stejném výkonu, pouze s horšími pokusy.  V kladivářském sektoru se nejvíce dařilo Viktorii Staškové, která výkonem
52.00 m porazila naši odchovankyni Blanku Tomáškovou a hodonínskou Kateřinu Dudlovou.
Běžecké disciplíny byly také velmi kvalitní. V běhu na 800m zvítězila naše Tereza Fusková časem 2:13.52. Běh na 300m vyhrála Karolína Mitanová 38.75 s před Štěpánkou Kolářovou. Holky si to společně rozdaly i na 200 m, kde si pořadí vyměnily (Štěpánka Kolářová 24.26 s, Karolína Mitanová 24.39 s). Na této trati náš oddíl ještě reprezentovaly Klára Kolajová, Lenka Bílková a Adéla Hříbková.
Vyvrcholením celého odpoledne bylo finále v běhu na 100 m, které bylo opět velmi kvalitní. Časem 10.64 s vyhrál Zdeněk Stromšík, druhý doběhl náš Filip Hanáček
v PB 10.72 s, třetí místo bral Pavel Halátek 10.86 s.