V sobotu 11. května zahájili atleti ze Slovácké Slavie ligovou soutěž prvním kolem na domácím stadionu v Uherském Hradišti. Kromě řady osobních rekordů, přinesl tento prosluněný den i tři rekordy oddílové a to konkrétně mužské i ženské štafetě na 4×100m. Ženy běžící ve složení Kolajová, Hříbková, Fusková a Mitanová pokořily rekord o 87 setin časem 47.89. Mužskou štafetu startoval Jakub Kunt, který kolík předával Filipu Hanáčkovi, třetí úsek byl přidělen Šimonu Pekaři a finišující Petr Meindlschmid přivedl štafetu k vítězství a rekordu času 42.38s.

Již zmiňovanému Petrovi se dařilo taktéž v závodě na 200m, kde pokořil další z oddílových rekordů tohoto dne časem 21.40 a překonal tak Zdeňka Stromšíka. Podmínky mu přáli i v dálkařském sektoru, kde dolétl na vzdálenost 7.80m a zajistil si tak účast na mistrovství světa juniorů v Peru.

Družstvu žen se podařilo vybojovat 175 bodů a s tímto ziskem obsadilo čtvrté místo za oddíly z Olomouce, Opavy a Brna. Na tomto bodovém zisku měla největší podíl Viktorie Stašková, která v kladivu hodila výkon sezóny a v disku i kouli obsadila 4.místo, díky čemuž pro své družstvo urvala 29 bodů. Druhou nejlépe bodující závodnicí se stala Karolína Mitanová s 24 body. Ta dokázala v závodu na 400m porazit všechny soupeřky, na polovičně krátké trati ji pokořila pouze jedna závodnice z Olomouce. Muži skončili na 6. místě se 147 body.