Muži Slovácké Slavie do soutěže nastupovali v roce 2022 silně oslabeni o tři velké opory – Kuba Kunt přestoupil do Prahy, Adam Běhávka ukončil atletickou kariéru a Dominik Sokola nezávodil vlivem dlouhodobého zranění. Proto bylo jasné, že hlavní cíl bude zachránit v Hradišti I. ligu.

Povedlo se to na jedničku, muži skončili na šestém místě, vyhnuli se sestupu i baráži. Rozhodlo poslední kolo v Břeclavi, kde družstvo skončilo dokonce na pátém místě.

V sezóně 2022 se nejvíce dařilo Petru Bachanovi, který nastupoval v bězích na 400 a 800 m a často v obou štafetách a celkově získal 76 bodů.

Na druhém místě v počtu nasbíraných bodů skončila slovenská posila Samuel Beladič, kterého jsme mohli vidět ve sprintech na 100 a 200 m a také ve štafetách.

Na třetí příčce se umístil Tomáš Habarta 50 body. Tom v žádném kole nenašel ve svém běhu soupeře a oceňuji u něj, že v každém kole vypomáhal i ve štafetách, které vždy rozhodují.

Ještě vzpomenu výborného slovenského oštěpaře Ondru Bartoně, který loni zůstal také neporažený. Jeho 39 bodů znamenalo čtvrtého nejúspěšnějšího bodujícího.

Celkem 38 bodů zajistil družstvu trojskokan Šimon Pekař, 17 bodů oštěpař Honza Anděl, 15 bodů vrhač Adam Horák, 14 bodů talentovaný dálkař Peťa Meindlschmid, 12 bodů běžec Pavel Šedík, 11 bodů dálkař a sprinter Filip Hanáček, 9 bodů kladivář Paťa Šimeček, 8 bodů skokan Wilda Hřib, 6 bodů běžec David Lábo, 5 bodů šikovný výškař Mikuláš Petřík, 4,5 bodu vrhač Radim Eliáš, 4 body Marek Janás a Ondra Mezulianik, 2 body Martin Pecha, 1 bod Štěpán Šípek, 0,5 bodu Vojta Pojezný a Jirka Lorenc.

V sezóně 2023 budeme posíleni navrátilcem Kubou Kuntem a návrat ohlásil i Dominik Sokola. Na hostování máme opět slovenské borce Samuela Beladiče, Ondru Bartoně a Tomáše Košíka.

Za školou naopak odešel do Olomouce Petr Bachan a atletickou kariéru ukončili Wilda Hřib, Adam Běhávka a Radim Eliáš.

Velmi pozitivní je, že se v družstvu mužů začínají prosazovat naši talentovaní žáci, dorostenci a junioři, takže cíl pro tento rok vidím v obsazení pátého místa.