O víkendu se v Ostravě konalo republikové mistrovství mládežníků a atleti Slovácké Slavie se předvedli v tom nejlepším možném světle.

V celkovém hodnocení medailové bilance se umístnili na skvělém 2. místě ziskem 4 zlatých a jedné stříbrné medaile.

Nejlepším letošním českým výkonem v kategorii juniorů si pro zlato doskočil Šimon Pekař v trojskoku. Výkon 14.89 m je také jeho nový osobní rekord.🥇

Hned dvě zlata získal Petr Meindlschmid. První získal v soutěži dálkařů výkonem 7.46 m. O druhém zlatu rozhodlo 7 tisícin, když na 200 m předběhl svého týmového kolegu Filipa Hanáčka. V cíli to tak byla dvojitá radost pro hradišťské atlety.

Další zlato získala Tereza Fusková na 800 m. Terka, která před 14 dny nedokončila MMaS pro bolesti třísel celý závod odtáhla, v posledním kole přidala a v cíli se mohla radovat z titulu, z nového osobního rekordu a z nejrychlejšího letošního času v kategorii juniorek 2:10.77.

I další členové Slovácké předváděli velmi slušné výkony na hranici svých osobáků a zaslouží také uznání za tréninkovou píli v zimním období.

Adéla Fusková 60m, štafeta 4*200m, Klára Kolajová 60m, 200m, štafeta 4*200m, Klára Škrabalová skok o tyči, Viktorie Stašková koule, Monika Železníková 1500m, Markéta Prášilová 200m a štafeta 4*200m, Adéla Hříbková štafeta 4*200m, Jiří Lorenc 800m, Mikuláš Petřík výška a štafeta 4*200m, Ondřej Mezuliáník 200m, 400m, štafeta 4*200m, Martin Macháň a Viktor Želibabka štafeta 4*200m.