Výprava pěti hradišťských atletů se zúčastnila letošního halového vrcholu dospělých.
 
Benjamínkem výpravy byl Filip Hanáček, který v letošní halové sezóně prodělal obrovský výkonnostní progres. Sveřenec Ivana Resslera si v halové sezóně běhal jeden osobák za druhým, a to jak na 60 m (6,96 s), tak i na 200 m (21,63 s). V obou disciplínách se pak vešel do výběru nejlepších sprinterů, kteří mají právo startovat na halovém mistrovství ČR. 
V rozběhu na 60 m Filip zaostal za osobákem jen o 2 setinky a věkem stále ještě junior v celkovém pořadí skončil na 20. místě. 
Na 200 m trati Filip zaběhl čas 21,73 s, což mu celkově vyneslo 8. místo. Filip si svůj první dospělý šampionát užil a on i trenér záříli spokojeností. 
 
Další svěřenkyní Ivana Resslera, která se v Ostravě představila byla Karolína Mitanová. Hradištská sprinterská stálice už není v širší české špičce žádným nováčkem, což také předvedla. V sobotu vybojovala postup do finále na 400 m, kam postoupila svým osobním rekordem 54,22 s. 
V neděli pak Kája předvedla ve finále další zlepšení svého osobáku, a to poprvé pod 54 s – 53,85 s. To již měla Kája v nohách svůj nedělní rozběh na 200 m, kde jí ovšem ani osobák v hodnotě 24,19 s na postup do finále nestačil. V celkovém pořadí i tak brala parádní 8. místo. 
 
Stříbrnou radost lovili atleti Slovácké Slavie z písku. Nejprve v sobotu Kuba Kunt trošku smolně přišel o zlatou medaili v trojskoku až poslednim pokusem Ondry Vodáka, který skočil stejně jako Kuba (15,54 m), ale Ondra měl lepší druhý pokus, a tak bral zlato on. Velká škoda Kubova čtvrtého pokusu, který byl někam k 15,80 m, jen s milimetrovým přešlapem.
 
Kubovi zdatně v trojskoku sekundoval i Šimon Pekař, který si svým osobákem 14,63 m doskočil pro 7. místo.
 
V neděli jsme si stříbrnou radost mohli zopakovat, když v dálce Petr Meindlschmid zle zatápěl Radku Juškovi. Peťa předvedl sérii skoků kolem 760 cm, když nejdelší měřil 768 cm. Radek Juška ale svým třetím pokusem dolétl na 772 cm, a tak o 4 cm Peťu přeskočil. Přesto byli Peťa i jeho trenér Jirka Brázdil velmi spokojení.
 
Všem díky za příkladnou reprezentaci oddílu, gratulace k výkonům atletů a obrovké díky za práci trenérům. A to kompletně všem, kteří v Uh. Hradišti děti vychovávají již od přípravky. Vždyť na letošním šampionátu bylo hned několik odchovanců hradištské atletiky, kteří o sobě dali vědět a kteří prošli rukama trenérů od přípravek přes žactvo až po dospělé (Blanka Tomášková, Jakub Majerčák, Petr Bachan, Lucie Čuda Koudelová, Erik Jelínek).
Posledně jmenovaný se na šampionátu loučil s atletickou kariérou. Tímto Erikovi přejeme hodně štěstí a radosti v životě bez vrcholové atletiky a věříme, že ještě aspoň jednou oblékne hradišťský dres, aby zažil atmosféru týmového ducha hradištské atletiky…