V sobotu 3.2. 2024 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska, kterého se za AC Slováckou Slavii zúčastnilo 21 atletů. A ti předvedli, že v zimě rozhodně nezaháleli. Již během ledna se na závodech ukazovalo, že ne vždy vlídné počasí pro trénink nijak našim atletům nevadilo při honbě za osobními rekordy a nyní při prvním větším vrcholu halové sezóny to jen potvrdili. Součet 16 medailí (8–4–4) hovoří za vše. Navíc se ukázalo, že parta kolem trenérů Ivana Resslera a Jirky Brázdila drží při sobě, což bylo vidět při povzbuzování na tribunách haly. Slyšet, ale i vidět jsme byli opravdu hodně.

Dvojnásobnou Mistryní se stala Kája Mitanová, která se roztančila na plese a tanec to byl i na dráze. Na 400 m uhájila zlato o setinku v čase 55.23 s. Na 200 m předvedla osobák 24.50 s a mohla oslavovat druhé zlato!!!

Dvojnásobným Mistrem Moravy a Slezska se stal Petr Meindlschmid, který zcela suverénně ovládl soutěž dálkařů mezi dorostenci, když dolétl na parádních 772 cm. Poté Peťa ještě nastoupil na 200 m, kde předvedl další parádu, když si zaběhl  osobní rekord a také nejlepší letošní čas mezi juniory 21.47 s.
Dalším dvojnásobným zlatým medailistou byl mezi muži Kuba Kunt, který zvítězil v dálce výkonem 709 cm a v podvečer také v trojskoku v nejlepším českém výkonu roku 15.38 m.

V trojskoku juniorů si Šimon Pekař zapsal také nejlepší český výkon v této kategorii, svůj nový osobák 14.55 m a získal zlato.

Jirka Lorenc na 800 m juniorů doběhl v osobním rekordu 2:01.58 min.

Ve sprintu juniorů na 200 m jsme obsadili i 2. místo, když Filip Hanáček překvapil snad i sám sebe časem 21.63 s, což je nejen jeho osobní rekord, ale zařadil se také na průběžné 3. místo českého juniorského žebřícku. To už měl ale Filip jedno stříbro v kapse, protože na 400 m doběhl stříbrný mezi juniory také v osobáku 48.66 s!!!

Monča Železníková na 1500 m dorostenek obsadila 2. místo v sezónním maximu 4:52.22 min.

Ve výšce dorostenců si vyrovnal osobní rekord 190 cm Mikuláš Petřík a jen na pokusy získal bronz. Další bronzový skok Mikuláš předvedl v dálce dorostenců. Zde také zapsal osobní rekord 632 cm.

Ve vrhu koulí juniorek získala výkonem 11.51 m Vikča Stašková bronzovou medaili.

A navrch jsme postavili dvě úspěšné štafety. Dorostenci si na 4×200 m doběhli pro stříbro v čase 1:35.74 min, které bylo vykoupeno odřeninami finišmena Viktora Želibabky, který cíloval v souboji o medaile na hranici sebeobětování👏.
Juniorky si doběhly pro bronz v čase 1:45.26 min.

Ondra Mezulianik na 200 m dorostenců zaběhl osobák 23.47 s a obsadil 6. místo. Martin Macháň vylepšil sezónní maximum na 24.83 s.
Ondra své 6. místo zopakoval i na 400 m, kde předvedl také osobní rekord 51.97 s.

Viktor Želibabka postoupil mezi dorostenci do finále na 60 m v osobním rekordu 7.39 s. Ve finále již tak rychle neběžel a v čase 7.44 s skončil os­mý.
Martin Macháň časem 7.66 s nepostoupil z rozběhu.

Na 60 m juniorek jsme měli několikanásobné zastoupení. Nejúspěšnější byla Klárka Kolajová, která časem na hranici osobáku 7.83 s postoupila do "A” finále, kde nakonec doběhla pro hezké 5. místo časem 7.84 s. K tomu přidala 8. místo na 200 m v osobáku 25.76 s. Další dvě naše sprinterky Adélky Hříbková (8.16 s) a Fusková (8.05 s) postoupily do finále “B”. Tam si svůj osobák Áďa Hříbková ještě posunula na 8.10 s a doběhla čtvrtá. Áďa Fusková hned za ní na 5. místě v čase 8.13 s. Áďa Hříbková si vylepšila osobák i na 200 m (27.16 s), což stačilo na 20. místo mezi juniorkami. Adélka Fusková si odskočila ještě do dálky, kde mezi juniorkami obsadila výkonem 513 cm 7. místo.

Mezi dorostenkami si na 200 m doběhla v osobáku 25.79 s pro 5. místo Markéta Prášilová.

Hezké 6. místo si v tyči dorostenek vyskákala Klárka Škrabalová výkonem 303 cm.

Kačka Škrabalová si vytvořila osobák na 1500 m časem 5:31.00 min a obsadila mezi juniorkami 8. místo. Závod bohužel nedoběhla pro zranění Terezka Fusková. Přejeme brzké uzdravení.

Všem díky za reprezentaci oddílu a předvedené výkony a trenérům za jejich dlouhodobou práci💪