Osmého října jsme v Hradišti ukončili letošní závodní sezónu tradičním Slováckým během. Počasí nám letos nepřálo, dětské kategorie běžely v dešti a větru. Až na hlavní závod se trochu umoudřilo a aspoň dospělí nezmokli. Hodně z přihlášených závodníků nepřijelo právě kvůli počasí, snad to příští rok bude lepší.

Tento závod byl ve spolupráci s panem Minaříkem letos zařazen do Moravsko – slovenského Běžeckého Poháru ROTOR 2023, takže jsme tomu museli přizpůsobit závodní kategorie i časový pořad. Kategorie se rozrostly na šestnáct, což byl docela frmol a moderátor závodů Ivoš Ressler tak neměl šanci komentovat dění na trati a zároveň průběžné vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích. Také jsme zrušili Lidový běh, jehož účast byla rok od roku nižší, protože v chladném říjnovém počasí se rodičům s dětmi nechtělo na závěrečný běh čekat.

Přechod na výhradně on-line přihlášky závodníků se osvědčil a velmi nám usnadnil práci. Už loni jsme všem účastníkům říkali, že letos nebudou přihlášky na místě možné. Přesto jsme téměř všem příchozím nepřihlášeným vyšli vstříc, a i na místě se je snažili dodatečně přihlásit. Nakonec se všechno zvládlo a úctyhodných 385 závodníků mohlo změřit své síly na závodní trati vedoucí historickým centrem města.

Atleti Slovácké Slavie se v konkurenci ostatních běžců rozhodně neztratili, ať už v nejmladších kategoriích přípravek, nebo mezi staršími závodníky. Z vítězství se radovala starší žákyně Monča Železníková, v mládeži Terka Fusková a Jirka Lorenc. V mladším žactvu se zadařilo druhému Liboru Železníkovi a bronzovou příčku obsadila Míša Kučíková. Nezklamali ani malí závodníci ze spolupracujících škol z Polešovic a především z Jalubí.

Poděkování za hladký průběh závodů patří všem organizátorům v čele s manželi Kuntovými, všem rozhodčím a pomocníkům a samozřejmě také sponzorům a podporovatelům akce, jimiž jsou Město UH, ZLK, NSA, pivovar Rotor, VZP, Čeroz, Pekařství Masařík a další.

Přikládáme také fotky, které pořídili pořadatelé, samotní závodníci nebo příznivci atletiky. Další jsou k dispozici např. od Mgr. Hynka Zdeňka na odkaze https://www.rajce.idnes.cz/…radiste-2023.