Jedinou zástupkyní AC Slovácká Slavia, která se probojovala na Mistrovství Evropy do Jeruzaléma byla běžkyně Karolína Mitanová. Představila se v běhu na 400 m a ve štafetě na 4 × 400 m.

Den první

Svůj rozběh na 400 m si Kája odbyla hned v úvodním dnu mistrovství a byl pro ni úspěšný. Karolína vyfasovala osmou dráhu, takže všechny své soupeřky měla za sebou. Mezi tři přímo postupující se ve čtvrtém běhu sice nedostala, ale výborný čas pod 55 sekund na semifinále nakonec stačil.

Den druhý

Semifinálový běh odstartovala Kája ze druhé dráhy a rozhodla se držet Polky Duraj, kterou měla před sebou. To ale byla taktická chyba, protože polská závodnice běžela nejpomaleji z celého startovního pole a Kája už se v závěru nestihla zlepšit natolik, aby to stačilo na postup do finále. S časem 55,56 s a celkovým 15. místem trenér Ivoš Ressler spokojený nebyl, ale semifinále na ME se počítá.

Den třetí

Jedenáct štafet se představilo ve dvou rozbězích na 4 × 400 m. Česká vlaječka zasvítila na výsledkové listině úvodního běhu na druhém místě, což znamenalo přímý postup do čtvrtečního finále. Kája štafetu dobře rozběhla a holky se po celou dobu držely mezi nejlepšími. Na poslední předávce ještě byly třetí, ale finišmanka Matoušková na rovince zatáhla a vybojovala pro český tým druhé místo v čase 3:38,83 min. a už zmíněný postup.

Den čtvrtý

Finálový běh na 4 × 400 m rozbíhala českému kvarteru opět Kája Mitanová. Děvčata se od začátku držela mezi třetím a čtvrtým místem. V závěru byly Češky čtvrté a finišmanka Lurdes Gloria Manuel už neměla dostatek sil, aby se dotáhla na bronzovou příčku. Kousek před cílovou čárou ale smolně upadla německá závodnice a děvčata si tak nakonec doběhla za Francií a Nizozemskem pro třetí místo v čase 3:34,84 min. Tímto časem zároveň vylepšila 40 let starý český juniorský rekord.

Karolíně Mitanové a jejímu trenérovi Ivanu Resslerovi moc blahopřejeme!!!