Za nádherného slunečného počasí se uskutečnil 4. ročník Memoriálu Květoslava Tichavského a Velké ceny Dany Zátopkové. 
Již před začátkem memoriálu bylo jasné, že letošní ročník bude z pohledu atletického nadšence velmi zajímavý, což se potvrdilo ihned v jeho úvodu, kdy si česká reprezentační štafeta na 4 × 100 m, ve složení Stromšík, Veleba, Kubelík, Macík, doběhla v čase 38.84s pro limit na MS štafet, které se koná v roce 2024 na Bahamách. Tím bylo i jasné, že se sprinteři ze štafety postaví i na start individuálního finále 100m. To bylo doplněno z rozběhů, které mělo také velmi zajímavé obsazení. Nutno říci, že mezinárodní. Kromě sprinterů české reprezentační “B” štafety se na start rozběhů postavil i zástupce sprinterské školy z Portorika a také 2 sprinteři ze Srbska a 1 z Bosny a Hercegoviny. Do samotného finále se časy z rozběhů posunuli Tomáš Lisák se Stanislavem Jírou, Muhammad Khalfani z Potrorika a Edhem Vikalo z Bosny a Hercegoviny. Finále 100m bylo právem vyvrcholením celého dne. Zvítězil v něm, trochu překvapivě, Ondřej Macík v čase 10.63s a až za ním dosprintovali Zdeně Stromšík (10.65s) a Jan Veleba (10.66s). 
Sprinteři tedy orámovali program mítinku, ale bylo se na co dívat i v dalších disciplínách, kde startovalo několik dalších velmi zajímavých jmen české atletiky. Na 200 m žen se představila hned trojice českých reprezentantek v čele s Natálí Kožuškaničovou, která potvrdila své kvality a v běhu zvítězila v čase 24.12s. Za ní doběhly 2 reprezentantky z nedávno skončeného evropského šampionátu  do 20 let v Jeruzalemě Hana Blažková (24.47s) a domácí Karolína Mitanová (24.81s). 
V běhu na 1500 m jsme mohli vidět dalšího domácího zástupce a také čerstvě mistra ČR na 3000 m překážek, Tomáše Habartu. Ten i zde ukázal, že mu nevadí ani běh bez překážek a zcela suverénně zvítězil v čase 3:54.48 min.
Velmi hezká konkurence se sešla také v kladivářské kleci, a to jak mezi muži, tak i ženami. Mezi muži zvítězil hodem dlouhým 71.92 m Volodymyr Myslyvchuk z Ukrajiny. Mezi ženami zvítězila hodem dlouhým 61.39 m čerstvá mistryně ČR Tereza Holcová. Za ní se seřadily domácí odchovankyně Blanka Tomášková (54.59m) závodící za Olomouc, Viktorka Stašková (48.10m), Karolína Klišíková (44.58 m) a Martina Hudákova (43.92 m). 
Na vítezství dosáhla Terka Fusková, která zaběhla 800 m v čase 2:14.67 min. 
Další vítezství domácích barev jsme zaznamenali díky Jakubu Kuntovi, který zvítězil v dálce (708 cm) a také ve výšce, kde se hned 3 výškaři úspěšně popasovali s výškou 202 cm. Kuba dal výšku na 1. pokus a vyhrál. Za ním byl na pokusy lepší zlínský Richard Janiš a Srb Teodor Komnenić. 
V oštěpařském sektoru zvítězila mezi ženami domácí Barbora Mokrá (39.76 m). Mezi muži zůstalo vítězství také doma, když svůj oštěp poslal nejdál Ondrej Bartoň (68.61 m). 
Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme a nezbývá než si přát, aby se naplnily sliby všech zúčastněných, že příští rok Na shledanou…

foto Memoriál 2023