Příjemné atletické počasí provázelo víkendové boje o mistry republiky do 22 let. Z Uherského Hradiště jelo hájit barvy Slovácké Slavie hned osm závodníků a čtyři z nich získali pro náš oddíl medaile.

Nejcennější kov si na krk pověsil Tomáš Habarta (Ivan Ressler), loňský vítěz a největší favorit běhu na 3 000 m překážek. Tom se od začátku držel v čele startovního pole, které se postupně trhalo až do posledního kola. V něm tento dlouhonohý vytrvalec hrál přetahovanou s Martinem Kováčechem z domácího oddílu, ale v cílové rovince už bylo rozhodnuto o Tomově vítězství. Skvělý čas 8:44,91 min. znamenal vylepšení osobního, oddílového rekordu i Tomášova vlastního rekordu mistrovství z loňského roku.

V dálkařském sektoru jsme zažili nevídanou věc. Všech šest pokusů Petra Meindlschmida (Jiří Brázdil) se měřilo a všech šest pokusů by mu stačilo na zlato. Za sedm metrů se v mírném protivětru dostalo pět závodníků, ale nejdál skákal právě Peťa. Pátým pokusem dlouhým 754 cm zpečetil svůj triumf mezi muži a ze severu Moravy si odvezl zlatou medaili.

Hned dvojnásobné zastoupení jsme měli v trojskoku. Jako jednička nastupoval do soutěže Jakub Kunt (Jiří Brázdil) následovaný svým oddílovým kolegou Šimonem Pekařem (Jiří Brázdil), jehož výkon 13,75 bohužel na finále nestačil. Na Kubu v poslední době zřejmě doléhá role favorita a tlak důležitých závodů. Z šesti pokusů se měřily jen dva, ale přesto 15,14 m stačilo na stříbrnou medaili. O deset centimetrů dál se dostal jen Kubův věčný soupeř Pavel Halátek.

Úžasný comeback nám v letošní sezóně připravila Karolína Mitanová (Ivan Ressler). Tentokrát si vybrala jen jednu disciplínu, aby se mohla plně soustředit na co nejlepší výkon a vyplatilo se to. Už svůj sobotní rozběh na 400 m jednoznačně vyhrála a zajistila si tak přímý postup do finále. Kája se nezalekla rychlých soupeřek a od začátku běžela velmi odvážně. Skvělým finišem se probojovala na druhé místo za neporazitelnou Lurdes Glorii Manuel a naměřený čas 53,86 min. nám vyrazil dech. Kája si významně vylepšila osobní rekord a zároveň svůj vlastní oddílový rekord.

Zase si rýpnu, ale už mi to přijde fakt neskutečné… Při vyhlašování Toma i Káji hlasatel opět zkomolil jméno trenéra, tentokrát z něj udělal Ivana Rezlera. Mají nás prostě rádi!!!

Nepopulární bramborová medaile zbyla v hodu oštěpem na Adélu Müllerovou (Robert Sklenář). Ve finále se Áďa sice zlepšila, ale 45,08 m byl daleko za jejím osobákem a na nejlepší trojku to nestačilo. Věřím tomu, že se letos Áďa ještě posune, jen škoda, že na mistrácích jí to nevychází, medaile byla tak blízko!

Osmistovkou si přijel do Ostravy zaházet dorostenec Štěpán Šípek (Robert Sklenář). Není to jeho váhová kategorie, takže medailové ambice trenér neměl, šlo o to si zažít kvalitní závod. Štěpánovi se nejvíc povedl třetí pokus. Oštěp doplachtil na 61,72 m, což je skoro o dva metry víc než dosavadní Štěpánův nejlepší výkon.

Sbírat zkušenosti přijela na dvaadvacítky i další dorostenka Tereza Fusková (Ivan Ressler). Terka se představila ve třetím rozběhu, kde předvedla čas 2:15,46 min. V nabité konkurenci do finále ani časem nepostoupila, ale má všechno teprve před sebou a už fakt, že se na MČR dostala, je úspěch.

Je skvělé, že máme v oddíle tolik kvalitních závodníků a stále nám dorůstají noví, takže o budoucnost je snad postaráno. Všem závodníkům i trenérům moc blahopřejeme a děkujeme za krásnou podívanou.

Profi foto ČAS Adolf Horsinka, ostatní fotky trenéři.