V sobotu 20. 6. 2026 se v Třinci uskutečnilo 3. kolo I. ligy
mužů a žen. Ženy navázaly na kvalitní výkony z předchozích kol a
obsadily 4. místo se ziskem 197 bodů. Mužské družstvo skončilo na
6. místě se 133 body. Oba týmy si tak i nadále udržují šanci na boj
o postup do extraligy.
Největší oporou ženského družstva byla opět Viktorie Stašková,
která vybojovala celkem 33 bodů. Zvítězila v hodu diskem výkonem
37,00 m, druhé místo obsadila v kladivu za 51,60 m a čtvrtá skončila ve
vrhu koulí výkonem 11,55 m. Skvělý výkon předvedla také Tereza Fusková,
která získala 26 bodů díky dvěma individuálním vítězstvím. Nejprve
ovládla běh na 800 m v čase 2:08,23 a následně zvítězila také na
400 m za 54,75 s. Výrazně pomohla družstvu i Monika Železníková, která
nasbírala 21 bodů za druhé místo na 1500 m (4:38,65) a třetí místo na
800 m (2:11,04).
Další prvenství přidala Victoria Kuchmister v trojskoku výkonem
12,01 m. Hostující Viktória Korbová zvítězila na trati 200 m časem
23,39 s a podílela se také na triumfu štafety 4×100 m. Kvarteto ve
složení Adéla Fusková, Adéla Hříbková, Lenka Bílková a Viktória
Korbová doběhlo na prvním místě v čase 47,82 s.
V mužské části soutěže získal nejvíce bodů Adam Horák, který
vybojoval 14 bodů díky 6. místu v hodu kladivem (46,15 m), 9. místu ve
vrhu koulí (12,46 m) a 10. místu v hodu diskem (36,62 m). Shodně
13 bodů zaznamenali hned čtyři závodníci. Štěpán Šípek zvítězil
v hodu oštěpem výkonem 68,51 m, Petr Meindlschmid ovládl soutěž
dálkařů výkonem 7,64 m a hostující Filip Calík zvítězil ve skoku
vysokém výkonem 2,01 m. Třináct bodů přidal také Adam Formánek za
6. místo v disku (40,52 m) a 7. místo v kouli (12,97 m).
O další vítězství pro hradišťské barvy se postarala mužská
štafeta na 4×100 m. Sestava Filip Calík, Filip Hanáček, Samuel Beladič a
Jakub Všetula proběhla cílem v čase 42,56 s a připsala si
13 bodů.
Všem sportovcům a trenérům moc děkujeme!!!!
text: Adéla Fusková
Foto: Martina Šuster