V sobotu 20. 6. 2026 se v Třinci uskutečnilo 3. kolo I. ligy mužů a žen. Ženy navázaly na kvalitní výkony z předchozích kol a obsadily 4. místo se ziskem 197 bodů. Mužské družstvo skončilo na 6. místě se 133 body. Oba týmy si tak i nadále udržují šanci na boj o postup do extraligy.
Největší oporou ženského družstva byla opět Viktorie Stašková, která vybojovala celkem 33 bodů. Zvítězila v hodu diskem výkonem 37,00 m, druhé místo obsadila v kladivu za 51,60 m a čtvrtá skončila ve vrhu koulí výkonem 11,55 m. Skvělý výkon předvedla také Tereza Fusková, která získala 26 bodů díky dvěma individuálním vítězstvím. Nejprve ovládla běh na 800 m v čase 2:08,23 a následně zvítězila také na 400 m za 54,75 s. Výrazně pomohla družstvu i Monika Železníková, která nasbírala 21 bodů za druhé místo na 1500 m (4:38,65) a třetí místo na 800 m (2:11,04).
Další prvenství přidala Victoria Kuchmister v trojskoku výkonem 12,01 m. Hostující Viktória Korbová zvítězila na trati 200 m časem 23,39 s a podílela se také na triumfu štafety 4×100 m. Kvarteto ve složení Adéla Fusková, Adéla Hříbková, Lenka Bílková a Viktória Korbová doběhlo na prvním místě v čase 47,82 s.
V mužské části soutěže získal nejvíce bodů Adam Horák, který vybojoval 14 bodů díky 6. místu v hodu kladivem (46,15 m), 9. místu ve vrhu koulí (12,46 m) a 10. místu v hodu diskem (36,62 m). Shodně 13 bodů zaznamenali hned čtyři závodníci. Štěpán Šípek zvítězil v hodu oštěpem výkonem 68,51 m, Petr Meindlschmid ovládl soutěž dálkařů výkonem 7,64 m a hostující Filip Calík zvítězil ve skoku vysokém výkonem 2,01 m. Třináct bodů přidal také Adam Formánek za 6. místo v disku (40,52 m) a 7. místo v kouli (12,97 m).
O další vítězství pro hradišťské barvy se postarala mužská štafeta na 4×100 m. Sestava Filip Calík, Filip Hanáček, Samuel Beladič a Jakub Všetula proběhla cílem v čase 42,56 s a připsala si 13 bodů.

Všem sportovcům a trenérům moc děkujeme!!!!

text: Adéla Fusková

Foto: Martina Šuster

Kompletní fotogalerie